Head image - casponline.cz
Jste zde: Domácí stránka |
ČASP - online > Pro média > Napsali o nás > MaM.cz - Útraty Čechů za doplňky stravy rostou

MaM.cz - Útraty Čechů za doplňky stravy rostou

19.2.2013

Češi loni utratili za doplňky stravy v lékárnách téměř 5,5 miliardy korun, což bylo o 5,5 procenta více než o rok dříve. Informovala o tom Česká asociace pro speciální potraviny. Nejvíce lidé kupovali kloubní preparáty, probiotické přípravky a doplňky stravy s obsahem vitamínů a minerálů.


Loni se zvyšovala také poptávka po kosmetických produktech určených pro péči o kůži a vlasy. "Tak jako se lidé v posledních letech čím dál častěji zajímají o to, co jedí, respektive jaké látky potraviny obsahují, je patrné, že mnoho z nich investuje do doplňků stravy, které mají značné preventivní účinky," uvedl ředitel asociace Bohumil Hlavatý.

Základem zdravého životního stylu podle něj však je vyvážená strava a pravidelný pohyb. Doplňky stravy a vitamíny si lidé platí sami, zdravotní pojišťovny hradí léky, případně na léky částečně přispívají.

Ve sněmovně v současné době leží novela zákona, podle které má do budoucna nově Státní ústav pro kontrolu léčiv dohlížet také na reklamu na potravinové doplňky a regulovat ji, aby nebyly uváděny jako léčiva.

http://mam.ihned.cz/c1-59357860-utraty-cechu-za-doplnky-stravy-rostou

Loading...

Napsali o nás