Head image - casponline.cz
Jste zde: Domácí stránka |
ČASP - online > Pro veřejnost > Průvodce doplňky stravy

Průvodce doplňky stravy

Doplňky stravy jsou přípravky s vysokým obsahem vitamínů, minerálů, stopových prvků a dalších zdraví prospěšných látek. Pomáhají našemu tělu dodávat látky potřebné pro jeho vyváženou funkci a optimální kondici. Doplňky stravy posilují obranyschopnost organismu vyčerpaného stresem, fyzickou námahou a také znečištěným životním prostředím. Všechny tyto vlivy spojené s často nezdravým životním stylem a nevyváženou stravou znamenají pro tělo značnou zátěž.

Mimořádný význam mají doplňky stravy pro skupiny, které potřebují tělu prospěšné látky ve vyšším množství. Pro těhotné matky je důležitý vyvážený příjem všech látek, v našem prostředí zejména jodu. Vyvážený příjem látek napomáhá zdravému vývoji plodu i obnovování sil matky.

Pro děti je vyvážený příjem vitamínů a minerálů důležitý kvůli vytváření imunitního systému a zvýšené potřebě látek v období růstu.

V dospělosti pomáhají doplňky stravy tělu zvládat stres, který v současnosti přináší stále větší množství pracovních pozic. Značný přínos mají doplňky stravy v péči o pleť a vlasy. Koenzym Q10 například podporuje delší život jednotlivých tělesných buněk.

Ve stáří je lidské tělo náchylnější k nemocem, doplňky stravy pomáhají posilovat jeho imunitní systém. Přípravky pro péči o klouby zase pomáhají vyrovnat se s přirozeným opotřebením kloubů, které dříve nebo později potká každého z nás.

Velkou výhodou používání doplňků stravy je jejich bezpečnost. Přesto je však vždy dobré zkonzultovat používání doplňků stravy s odborníkem. Lékárník, lékař nebo výživový specialista může vybrat vhodné doplňky stravy pro individuální potřeby každého z nás.

Je třeba uvědomit si rozdíl mezi doplňky stravy a léky. Léky a to volně prodejné i na předpis slouží k odstranění akutních zdravotních obtíží a jejich účinek na tělo je okamžitý. U léků však platí, že je vždy bezpodmínečně nutné poradit se s lékařem.

 

 

Soubor:
doplňky_stravy_info.pdf
Popis:
Doplňky stravy info
Formát:
pdf
Velikost:
75kB
Loading...

Pro veřejnost