Head image - casponline.cz
Jste zde: Domácí stránka |
ČASP - online > Pro média > Napsali o nás > Finance.cz - Útraty Čechů za doplňky stravy loni vzrostly o 5,5 pct na 5,5 mld

Finance.cz - Útraty Čechů za doplňky stravy loni vzrostly o 5,5 pct na 5,5 mld

19.2.2013

Češi loni utratili za doplňky stravy v lékárnách téměř 5,5 miliardy korun, což bylo o 5,5 procenta více než o rok dříve. Informovala o tom dnes Česká asociace pro speciální potraviny. Nejvíce lidé kupovali kloubní preparáty, probiotické přípravky a doplňky stravy s obsahem vitamínů a minerálů.

Loni se zvyšovala také poptávka po kosmetických produktech určených pro péči o kůži a vlasy. "Tak jako se lidé v posledních letech čím dál častěji zajímají o to, co jedí, respektive jaké látky potraviny obsahují, je patrné, že mnoho z nich investuje do doplňků stravy, které mají značné preventivní účinky," uvedl ředitel asociace Bohumil Hlavatý.

Základem zdravého životního stylu podle něj však je vyvážená strava a pravidelný pohyb. Doplňky stravy a vitamíny si lidé platí sami, zdravotní pojišťovny hradí léky, případně na léky částečně přispívají.

Ve sněmovně v současné době leží novela zákona, podle které má do budoucna nově Státní ústav pro kontrolu léčiv dohlížet také na reklamu na potravinové doplňky a regulovat ji, aby nebyly uváděny jako léčiva.

 

URL| http://www.finance.cz/zpravy/finance/380213/

 

 

Loading...

Napsali o nás